ART / Lithographs / Graphic art 15042086
nr 1504 2086
Carl Johan De Geer
(f. 1938), Sverige
Carl Johan De Geer (b. 1938), Sweden. "USA mördare". Signed, numbered 82/90, (1967 års upplaga destruerad av polisen. Ny upplaga: Nixons dröm. Eller mardröm). Bladstorlek 70x57 cm. Outer dimensions including frame: 73x60 cm, -.
GRAPHIC ART, "USA mördare". Signerad, numrerad 82/90, (1967 års upplaga destruerad av polisen. Ny upplaga: Nixons dröm. Eller mardröm). Bladstorlek 70x57 cm. Yttermått inklusive ram: 73x60 cm
Condition: no remarks
Carl Johan De Geer, Swedish painter, born 1938.
5000
SEK 3000
Monday November 21 2022
at 20:52:21
11/11 15:30:01
- Thema-auction
Nov 21
Read more about Grafik
Carl Johan De Geer
Read more about Carl Johan De Geer